interior, bedroom, lifestyle-3575815.jpg

Toodete hooldamine

Kui oled soetanud endale UUE toote, ole hoolas ja hoolda teda, nii peab ka tema hoolt Sinu hea une eest! Toodete õige hooldamine omab väga olulist rolli toote vastupidavuses ja kasutusperioodil.

bedroom, interior design, modern bedroom interior-7132435.jpg

Toodete hooldamisel Jälgi alati pesuetiketti ja tootejuhisel kirjas olevaid juhendeid, püüa nendest kinni pidada. Pese patja 3-4 korda ja tekki 1-2 korda aastas! See on soovituslik ja sõltub inimese hügieenist ja higistamisest. Voodipesu ja froteerätikuid soovitame vahetada ja pesta igal nädalal, kuid kindlasti iga kahe nädala tagant! Nii tagad iseenda ja oma tervise ning naha turvalisuse, samuti on voodipesu ja tekstiiltoodete kasutusaeg pikem. Miks pean vahetama nii tihti pesu?

 

Magades võib inimene higistada umbes 0,5-1 l higi öö jooksul. See tähendan, et nädala jooksul koguneb Sinu voodisse umbes 3,5-7 liitrit higi. Terviseprobleemid nagu haigus, ülekaal, stress ja üleminekuaastad mõjutavad higistamise hulka. Igasugune higi ja mustus, mis jääb pikemalt toodete sisse ei eemaldu enam nii lihtsalt pesus, samuti on kahju juba tehtud. 

Koheselt ja järjepidevalt hooldades saad mustuse ja higi paremini eemaldada ning toote hoida värskena. Tugeva higistamise probleemi juures on hea osta padjale hügieeniline padjakate, mis ei lase läbi higi ja muid vedelikke, samuti on seda hea teha kattemadratsit ja voodit kaitses – ostes hügieenilise lina kaitsmaks voodit. Hügieenilised tooted on kergelt pestavad ja peaaegu kehale märkamatud tänu kaasaegsetele materjalidele.

Voodi hooldamine

Voodi hooldamisel on oluline järgida põhimõtet – igal aastal 3-4 korral võtta voodi pesudest ja tekkidest, patjadest vabaks, ning eemaldada kattemadrats ja puhastada voodi -eemaldada kõikidest katetest, mida saab pesta ning puhastada tolmust tolmuimejaga kõik praod ja mitte eemaldatavad materjalid. Tuulutada tuba ja pesta katted. Nii tagad hügieenilisuse ja puhta keskkonna magamiseks. Eemalda tolm ka lilledelt. Parim on jätta tuba avatud aknaga kogu päevaks ja lasta tuulduda kõigil voodikomplekti osadel.

Padja hooldamine

Kloppige patja hommikuti ja tuulutage korra nädalas. Peske patja 3-4 korda aastas õrnpesu programmiga 60C kraadi juures ja tsentrifuugige kergelt. Pesupulbri kogus mitte üle 1/3 normaalkogusest. Mitte kasutada valgendavaid pesuaineid ega pesupehmendajaid.

Pärast pesu andke padjale õige vorm ja jälgige, et täide oleks ühtlane.
Patja on hea kuivatada õhurikkas kohas tasapinnal. Kuivamise ajal soovitame patja aegajalt sopsutada.

Pesemine hoiab tolmulestad eemal ning padja värske ja hügieenilisena. Hooldades oma patja õigesti säilitavad Familon padjad oma vormi, õhulisuse ja värskuse kaua aega.

Patja on soovitav vahetada 3 aasta tagant.
Toode sobib kasutamiseks ka astmaatikule ja allergilistele inimestele.

Teki hooldamine

Sopsutage tekki kergelt enne voodi ülestegemist ja tuulutage korra nädalas. Peske tekki 1-2 korda aastas õrnpesu programmiga 60C kraadi juures ja tsentrifuugige kergelt. Pesupulbri kogus mitte üle 1/3 normaalkogusest. Mitte kasutada valgendavaid pesuaineid ega pesupehmendajaid.

Pärast pesu andke tekile õige vorm ja mõõt. Tekki on hea kuivatada õhurikkas kohas nööril või tasapinnal. Kuivamise ajal soovitame tekki aegajalt sopsutada.

Pesemine hoiab tolmulestad eemal ning teki värske ja hügieenilisena. Mitte triikida! Hooldades oma tekki õigesti, säilitavad tekid oma õhulisuse ja värskuse kaua aega. Tekki on soovitav vahetada 4 aasta tagant.

Madratsi hooldamine

Uni on meie jaoks oluline ja soovituslik on magada ööpäevas 7-8h. Hea une saladuseks on õige madrats, sobilik magamistoa sisetemperatuur ja valitud õiged tooted. Inimesed on erinevad ja ka higistamine sõltub erinevatest asjaoludest- vanusest, kaalust, aktiivsusest ja isiklikest eluperioodidest. 

Madratsi valimine ei ole kerge ja tuleb arvestada, et õige leidmine võtab aega- kuid soovitame valides alati läbi mõelda ja kontrollida toodete hooldamise võimalused- siin mõned soovitused:

  • voodi ümber  olev kattekangas on eemaldatav ja pestav, ning kergesti hooldatav.
  • voodipeatsikangas on tolmuimejaga puhastatav 
  • poroloonmaterjale me üldiselt pesta ei soovita, kuid neid saab aegajalt tuulutada värskes õhus või hoida saunas kuumuses 60-70C juures.
  • Wendre valikust leiad sellised tooted, mis on hügieenilised ja nende hooldamine on lihtne.