ÖKO-TEX® STANDARD 100 — TURVALINE TEKSTIIL

Öko Tex® Standard 100 on rahvusvaheline sertifikaat, mis kinnitab toote turvalisust kasutajale.
Märgis näitab, et toote pH tase on nahasõbralik, tootel ei esine kõrvalmõjusid ja lisatud värvained ei ole organismile mürgised. Sertifikaadil on täpsed kriteeriumid formaldehüüdi, raskemetalli, mürkainete ning  tulekindlusainete sisaldusele. Sertifikaat antakse välja aastaks korraga ja testid toimuvad sõltumatutes laborites. Iga toote osa sh näiteks tõmbelukk, kiud vms peab vastama täpsele etteantud kriteeriumile.

NOMITE

Märgis annab infot , et suletoode on sobiv ka tolmu lesta allergikule. Wendre suletoodete Nomite märgis tagab toodete sobivuse sule tolmulestadele. Kõrgekvaliteediline tihe puuvillane kangas toimib lisakaitsena tolmulesta tekkimisele. Kiutihedus kangastel, mida kasutatakse suletoodetele on:
Wendre puuvillabatist TC 280, Wendre puuvillapercale TC 230.

TENCEL

Tencel on taimse päritoluga materjal, mis juhib suurepäraselt niiskust ja on õhku läbilaskev. Seda tselluloosikiu tehnoloogias revolutsioonilist materjali valmistatakse solvendis lahustamise protsessi teel. Tencel ei ole mitte ainult keskkonnasõbralik, vaid ka ökonoomne. Ainulaadne suletud ahela protsess teeb Tencelist tulevikukiu. Tenceliga ei ole bakteritel mingit võimalust. Soovimatute bakterite paljunemist takistatakse loomulikul viisil ilma kemikaale lisamata. Seda võimaldab Tenceli loomulik niiskusjuhtivus. Tselluloosil põhinev kiud imab endasse kogu üleliigse niiskuse, hoides materjali pinna värske ja kuivana. 

DOWNAFRESH® JA TRAUMPASS
SULE KVALITEET JA EETILISUS

Traumpass-sertifikaat GARANTEERIB, ET SULED JA UDUSULED PÄRINEVAD EETILISELT SAADUD TEEL.  Need suled on saadud alati nn kõrvaltootena ja neid ei võeta elusatelt lindudelt. Traumpass-sertifikaadiga tooteid saab jälitada ja kontrollida, kust pärinevad suled.
Familoni suletoodetel on lisaks ka  Downafresh® Greenline – kvaliteedi garantii. See tähendab, et need suled vastavad rangele Eu sisesele hügieeninõudele:  EN 12935 ja nende sulgede päritolu on teada ja seda kontrollitakse. Suled on pestud 100C juures ja kontrollitud ka igasuguste võimalike haiguste ja allergiate osas.

GRS – Ülemaailmse taaskasutamise standard (Global Recycled Standard)

GRS on rahvusvaheline, vabatahtlik, kogu toodet hõlmav standard, mis määratleb nõuded kolmandate osapoolte taaskasutatavate materjalide sertifitseerimisele, vastutusahelale, sotsiaalsetele ja keskkonnapraktikatele ning keemilistele piirangutele.

MED — nn Meresertifikaat – tulekindlad tooted

MED ehk Marine Equipment Directive on rahvusvaheline merel laevandustarvikute direktiiv, mis seab nõuded tekstiiltoodetele, mida on võimalk kasutada laevades. Osa Familon Pro – tootevalikust on välja töötatud seda sertifikaati järgides ning omab ka antud sertifikaati, neid tooteid võib julgelt kasutada laevades. Tulekindlus sertifikaat B: IMO MSC 61(67) ja tootmisprotsessi järgimise sertifikaat moodul D: ISO 9001 põhjal.

ISO9001 — ISO14001 — STANDARDISEERITUD KVALITEEDIKONTROLL

Tooted valmivad standardiseeritud järelvalve kontrolli all tehastest, mis omab ISO9001-kvaliteedisertifikaati ja  ISO14001-keskkonna sertifikaati Toodete arendust ja tootmisprotsessi järgitakse nende sertifikaadi nõuete kohaselt.